Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás

Jsme parta lidí, kteří se scházejí se svými pejsky, aby si pocvičili, něco pejsky naučili a přitom se dobře pobavili s ostatními pejskaři.

Všechno začalo aktivitou Viktorky, která v létě 2011 zorganizovala scházení dětí s pejsky v Zámeckém parku. Zájem o výcvik mělo stále více lidí a tak nám obec poskytla prostory nad střelnicí u Bartoňky, které jsou pro naši činnost vhodnější - nerušíme jiné lidi a je zde spousta prostoru pro vyběhání pejsků.Od podzimu jsme tento prostor začali udržovat, vytvořili jsme si svépomocí první překážky a věnujeme se zde výcviku pejsků. Od roku 2013 díky paní Markové, která papírově vše vyřídila, fungujeme jako oficiální organizace - občanské sdružení - kynologický klub Pejskaři Sedlnice. V roce 2015 jsme museli splnit podmínky nového občanského zákoníku, kdy občanská sdružení zanikla a byla nahrazena spolky. Došlo tedy  k změně názvu a od 22.12.2015 jsme spolek Kynologický klub - Pejskaři Sedlnice, z. s.

A co všechno s pejsky děláme? Trénujeme socializaci - tedy, aby pejsci nebyli agresivní na lidi, ani na jiné psy. Dále aby si zvykli na různé rušivé situace a nebáli se, odmítání nalezené potravy a podobně. Učíme psy základní poslušnost, tak aby byli pro majitele příjemným a poslušným kamarádem a ne nevychovaným a okolí obtěžujícím dacanem, s kterým se nedá vyjít za branku. Případným zájemcům pomůžeme s přípravou pejska na zkoušky z výcviku, nebo s přípravou na výstavu. Kromě toho učíme pejsky základům agility - překonávání překážek na čas, což pejsky hrozně baví a příjemně se odreagují. Velmi oblíbené jsou výšlapy s pejsky po blízkém i vzdálenějším okolí. Jednou ročně pořádáme amatérský závod, který sestává ze základních cviků poslušnosti a vítěz získá putovní pohár starosty.

TOPlist